۱۲ خرداد ۱۴۰۰

روغن نساجی

روغن نساجی چیست؟

ماشین آلات نساجی در شرایط محیطی خاص خود مشغول به کار هستند. به همین علت روانکاری که برای دستگاه های صنعت نساجی به کار می رود باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند در این شرایط بدون بروز مشکل به وظایف خود عمل کند.

به همین علت است که شرکت های بزرگ تولید کننده روغن و روانکار صنعتی، اقدام به تولید روغن نساجی نموده اند.استفاده از روغن نساجی در صنایع مربوطه می تواند عمر دستگاه های مختلف نساجی را افزایش دهد.

در صورتی که برای دستگاه ها و تجهیزات صنایع نساجی از روغن مخصوص به خود آن استفاده نشود، علاوه بر اینکه عمر دستگاه به شدت کاهش می یابد کارایی دستگاه نیز دچار افت خواهد شد.

ویژگی های روغن نساجی

روغن نساجی در درجه اول باید در برابر حرارت مقاوم باشد. این یکی از عمومی ترین ویژگی های روغن های صنعتی است که روغن نساجی نیز باید آن را داشته باشد. میزان مقاوم بودن این نوع روغن در برابر حرارت توسط کارشناسان تولید این نوع روغن مشخص شده و در هنگام تولید مورد توجه قرار می گیرد.این نوع روغن در برابر اکسیداسیون نیز مقاوم است.

با توجه به محیط های مختلفی که در صنایع نساجی وجود دارد، باید این پیش بینی که دستگاه در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد شده باشد.

در نتیجه روغن نساجی به نحوی تولید می شود که در برابر اکسید شدن از خود مقاومت نشان دهد.

روغن نساجی باید به عنوان یک روغن تخصصی که در محیط هایی با آلایندگی های فراوان به کار گرفته می شود، دارای ویژگی هایی باشد که گرد و غبار و دیگر مواد آلاینده تأثیری بر آن نگذارد.

شرکت های تولید کننده معتبر در زمینه تولید روغن نساجی تلاش می کنند تا حد ممکن این موضوع را در فرمولاسیون خود لحاظ نمایند.

مقاله‌های مشابه

روغن صنعتی چیست؟

روغن صنعتی چیست؟

روانکار ها و یا به اصطلاح امروزی «روغن صنعتی»، ماده ای هستند که اصولا به طور ارگانیک جهت کم شدن اصطکاک میان سطوح در تماس متقابل به کار برده می شود که در آخر گرمای به وجود آمده زمان حرکت سطوح را کم می کند. همین طور امکان دارد توان انتقال نیرو، حمل ذرات خارجی یا گرم...

بیشتر بخوانید
واسکازین / روغن گیربکس / روغن جعبه دنده

واسکازین / روغن گیربکس / روغن جعبه دنده

واسکازین چیست؟ واسکازین یک کلمه روسی می باشد. واسکازین یاهمان روغن جعبه دنده ماده ای است روان ساز. بدین منظور که از این ماده جهت روان کاری قطعات متحرک که بر روی هم در حال لغزش هستند استفاده میگردد. تا هم عمر این قطعات افزایش پیدا کرده و هم باعث عملکرد بهتر آنها شود....

بیشتر بخوانید
سیال فلز کاری / روغن برش

سیال فلز کاری / روغن برش

سیال فلز کاری ، روغن برش انواع روغن های فلزکاری و برش روغن فلزکاری یا روغن برش که به آب صابون نیز معروف میباشد از انواع روغن های صنعتی میباشد که برای خنک کاری و روانکاری فلزات در زمانی که عملیاتی مانند برش کاری ، سوراخ کاری ، تراش و … روی آنها صورت میگیرد استفاده...

بیشتر بخوانید

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زینو باتاب شیمی

روغن های گردشگری و هیدرولیک

لطفا برند مورد نظر را انتخاب نمایید

متن سربرگ خود را وارد کنید